Nowy numer 24/2021 Archiwum

Chcemy doświadczać skrawka nieba. "Bal Aniołów" w Czaplinku

W salezjańskim przedszkolu dzieci przygotowały się do uroczystości Wszystkich Świętych.

W Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek w Czaplinku 30 października odbył się "Bal Aniołów".

To młoda, bo dwuletnia, tradycja w salezjańskiej placówce. Jak zaświadcza wychowawczyni Agnieszka Adamczak, wydarzenie wywołało wśród uczestników i w ich rodzinach ogromne poruszenie.

– Po raz drugi świętowaliśmy w taki sposób przygotowanie do Uroczystości Wszystkich Świętych – informuje. – Dzieci w białych, anielskich strojach z wielką radością i uśmiechami na twarzach bawiły się, tańczyły, śpiewały. A to wszystko na cześć aniołów, które każdego dnia nas strzegą.

W wydarzeniu wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Celem pracy dydaktycznej z dziećmi jest przesłanie ks. Jana Bosko, by były one coraz lepszymi chrześcijanami i uczciwymi obywatelami.

– Razem staraliśmy się doświadczyć skrawka nieba na ziemi. W naszej małej rodzinie takie świętowanie staje się tradycją, bowiem chcemy umacniać dzieci w przekonaniu, że zawsze warto mieć dobrego ducha przy sobie – dodaje Agnieszka Adamczak.

Chcemy doświadczać skrawka nieba. "Bal Aniołów" w Czaplinku   Na balu bawiły się wszystkie grupy przedszkolne: Owieczki, Promyki oraz Misie. Archiwum organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama