Nowy numer 29/2021 Archiwum

Posiłki dla ubogich w Słupsku

15 listopada w Światowym Dniu Ubogich Caritas ugości na obiedzie ubogich słupszczan. Na co dzień zapewnia posiłki dla kilkunastu osób.

Z początkiem listopada Caritas wznowiła wiosenną akcję dostarczania obiadów dla ubogich ze Słupska i okolic. Codziennie ciepły obiad otrzymuje 13 seniorów, głównie są to kombatanci. Posiłki dowożą im żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

15 listopada z takiej pomocy będzie mogło skorzystać więcej osób. Z okazji Światowego Dnia Ubogich potrzebujący wsparcia słupszczanie otrzymali zaproszenie na świąteczny obiad.

– W Koszalinie o ciepły posiłek dla bezdomnych i ubogich z miasta troszczy się Dom Miłosierdzia Bożego i tę piękną inicjatywę także my, jako Caritas, wspieramy – mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. – Zdajemy sobie sprawę, że i w Słupsku jest wiele osób czekających na podobny gest.

W poprzednich latach słupszczanie byli goszczeni przez Caritas z okazji świąt w restauracji. Z powodu obostrzeń epidemicznych obecnie jest to niemożliwe. – Żałujemy, ale niestety, nie będziemy mogli ich ugościć przy stole, w pięknych warunkach. Przygotowaliśmy natomiast 100 porcji do wydania, które będą zawierały ciepły posiłek, a także dodatkowy prezent dla bezdomnych w formie mydła i pary skarpet – informuje dyrektor. Po pakiety można wybrać się osobiście w niedzielę 15 listopada o godz. 13 do namiotu przy restauracji Słupski Młyn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama