W Sławsku flag nie zabraknie

Gospodynie ze Sławska zadbały o to, by każdy mógł wyrazić swój patriotyzm. Na 11 listopada przygotowały biało-czerwone flagi i rozdają je mieszkańcom.

Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Sławsku realizuje projekt pn. projekt "Smak historii inspiracją do działania" upamiętniający Narodowe Święto Niepodległości. Panie uszyły biało-czerwone flagi i rozdają je mieszkańcom miejscowości z sugestią, by wywiesili je w Narodowe Święto Niepodległości na swoich domach.

– W tych ciężkich dla nas czasach, integrujemy się poprzez wywieszenie flag. W ten sposób uczcijmy tak dla nas Polaków ważne Święto Niepodległości – informuje Irena Czerniawska.

Prócz flag w ramach projektu powstały też śpiewniczki. - Jednym z działań naszego projektu było stworzenie śpiewników z pieśniami patriotycznymi. Są gotowe, miały być wykorzystane przy ognisku integracyjnym ze śpiewem pieśni patriotycznych - dodaje Irena Czerniawska, żałując że z powodu obostrzeń epidemicznych spotkanie nie będzie się mogło odbyć. - Cóż poczekają na lepsze czasy.

Flagi można nabyć za darmo. Mieszkańcy mieli możliwość nabyć je w kościele po Mszach św. i w salce katechetycznej. Obecnie są dostępne u pani Ireny (tel. 607-198-356).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..