Nowy numer 21/2024 Archiwum

Weź kotylion, wyślij kartkę. Akcja Muzeum w Koszalinie

Rankiem 10 listopada na oknach muzeum przy ul. Młyńskiej zawisły kartki okolicznościowe i kotyliony w barwach narodowych. To prezent dla mieszkańców i zachęta do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

Mimo że w związku z sytuacją pandemiczną w kraju Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o zamknięciu instytucji kultury dla publiczności, Muzeum w Koszalinie znalazło sposób, by dotrzeć ze swoimi inicjatywami do mieszkańców.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości muzealnicy przygotowali dla przechodniów pakiety kartek okolicznościowych i biało-czerwonych kotylionów. Umieścili je w oknach muzeum przy ul. Młyńskiej z zachętą do zabrania.

Kotylion jako symbol narodowy warto umieścić na piersi w dniu święta, kartkę zaś wysłać do znajomych z wyrazami dumy i radości z niepodległości Polski.

Wszystkie pocztówki mają znaczek, wystarczy wypełnić i wrzucić do skrzynki pocztowej. Kartki są podarunkiem od Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i zostały stworzone w ramach akcji Mamy Niepodległą!

Mamy Niepodległą! jest ogólnopolską akcją społeczną realizowaną od 2013 roku. Celem wysyłanej pocztą pocztówki o wydźwięku patriotycznym jest zmniejszanie dystansu między nadawcą a odbiorcą i promocja radosnego świętowania od Bałtyku do Tatr.

– Właśnie w 2020 roku szczególnego znaczenia nabiera symbolika pozdrowień i wyrazów pamięci poprzez pocztówkę. Każda z edycji akcji to trzy różne projekty kartek okolicznościowych autorstwa uznanych artystów, promocja nowoczesnego patriotyzmu i upowszechnianie dzielenia się radością – przekonują muzealnicy z Sulejówka. – To już ponad milion uśmiechów nadawców i odbiorców pocztówek z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Bardzo się cieszymy, że już po raz ósmy możemy zaprosić Was do wspólnego świętowania – Mamy Niepodległą!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy