Nowy numer 24/2021 Archiwum

Koszula w kratę plus modlitwa - dar dla osadzonych w Czarnem

Niekoniecznie w kratę, chodzi raczej o to, że za kraty trafi. Rusza akcja "Dar od św. Mikołaja dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Czarnem".

W ubiegłym roku parę skarpet, w tym – koszulę, otrzymają od diecezjan osadzeni w Zakładzie Karnym w Czarnem. Jak przekonuje pomysłodawca akcji, kapelan więzienia ks. Marcin Gajowniczek, ta przedświąteczna akcja jest sposobem praktykowania miłosierdzia. – Jeden z uczynków miłosierdzia względem ciała to przecież "więźniów nawiedzać". Nie każdy może ich odwiedzić, ale każdy może uczynić względem nich dobro – przekonuje.

Ofiarodawcy zaproszeni są do podarowania więźniom koszulek i podkoszulek, koniecznie nowych, w rozmiarze M–XXL. W Wigilię Bożego Narodzenia zostaną one podarowane osadzonym w ZK Czarne wraz z życzeniami, opłatkiem i modlitwą.

Jednak to nie koszulki są najważniejszą częścią akcji. – To nie jest tak, że osadzeni nie mają koszulek czy innej części ubioru. Mają zagwarantowaną odzież i niczego im nie brakuje – wyjaśnia ks. Gajowniczek. – Chodzi tutaj bardziej o nas: abyśmy umieli podzielić się dobrem z nimi. A także, aby osadzeni wiedzieli, że ktoś o nich myśli i modli się za nich.

Zbiórka koszul potrwa do 20 grudnia. Z powodu obostrzeń epidemicznych paczki będą musiały odbyć kwarantannę zanim trafią do osadzonych. Paczki można przesyłać do ks. Marcina Gajowniczka na adres: Gwieździn 34, 77–304 Rzeczenica.

O ubiegłorocznej akcji "Skarpeta św. Mikołaja dla więźnia" pisaliśmy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama