Nowy numer 24/2021 Archiwum

Rekolekcje adwentowe online dla wolontariuszy

Temat "Marana tha, przyjdź, Panie Jezu" podejmie w gronie wolontariuszy Caritas bp Krzysztof Zadarko.

Ten rok jest dla nas wyjątkowo trudny, ponieważ z powodu pandemii ograniczone są nasze kontakty. Nie odbyły się rekolekcje wielkopostne, podobnie będzie z adwentowymi. Ta integracja, dzielenie się doświadczeniami, a zwłaszcza wspólna modlitwa są bardzo ważne, bo umacniają nas na drodze patrzenia na wolontariat Caritas przez pryzmat służby Bogu i drugiemu człowiekowi - mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji.

Stąd propozycja Caritas, by przeżyć naukę rekolekcyjną w formie zdalnej. Poprowadzi ją bp Zadarko, podejmując temat "Marana tha, przyjdź, Panie Jezu". Prócz konferencji uczestnicy rekolekcji wezmą też udział w osobistej modlitwie, łącząc się z kaplicą Caritas w Koszalinie, gdzie odbędą się także adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie zakończy tradycyjne zawierzenie Bogu wolontariatu Caritas i wszystkich jej dzieł.

Transmisja internetowa całego spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godz. 18. Link dostępu do wideokonferencji będzie podany na stronie internetowej Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz na jej fanpage'u.

Prócz wolontariuszy Caritas na minirekolekcje zaproszeni są wszyscy, którzy realizują dzieła miłosierdzia. - Proponujemy, by tam, gdzie jest pragnienie przeżycia tych rekolekcji w grupie i gdzie uda się to przeprowadzić w sposób bezpieczny dla uczestników, wolontariusze zebrali się w kilka osób i w ten sposób dołączali do transmisji z kaplicy, by jak najpełniej zachować wspólnotowy charakter spotkania - podpowiada dyrektor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama