Organizacje, wspólnoty i ruchy naszej diecezji zaproszone są do wsparcia zbiórki podpisów pod Międzynarodową Konwencją o Prawach Rodziny. Akcja potrwa do 14 grudnia.
Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” przygotował projekt ustawy, która zobowiązuje Rząd RP do wypowiedzenia Genderowej Konwencji Stambulskiej. Konwencja ta obliguje polski rząd do promowania „niestereotypowych ról płciowych” w polskich szkołach. Zobowiązuje też do „wykorzenienia” zwyczajów i tradycji opartych na szerokim i niejasnym pojęciu „stereotypowego modelu kobiet i mężczyzn”. Nadto posługuje się pojęciem gender zakładającym, że kobiecośći męskość to tylko społeczne konstrukty, co może prowadzić do negacji konstytucyjnej tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.
Konwencja Stambulska jest sprzeczna nie tylko z zasadami wiary katolickiej, ale także z Konstytucją RP. W miejsce tej Konwencji proponuje się Międzynarodową Konwencję o Prawach Rodziny. Aby Sejm RP podjął prace nad tym projektem ustawy, podpisy powinny być zebrane w ilości powyżej 100 tys. najpóźniej do 14 grudnia. Inicjatywa ta jest przeprowadzana na terenie całego kraju.
– Zwracam się do wszystkich organizacji katolickich z serdeczną prośbą o wsparcie dla tej inicjatywy oraz o czynne włączenie się w zbiórkę podpisów pod powyższym projektem ustawy – mówi Jan Klawiter, prezes Fundacji "Słowo", członek komitetu inicjatywy „Tak dla rodziny, nie dla gender”. – W Komitecie Inicjatywy Ustawodawczej jest kilkadziesiąt organizacji, których statut opiera się na wartościach chrześcijańskich. Poczujmy się więc wszyscy odpowiedzialnymi za dobro naszych rodzin. Pomimo że jest to niezwykle trudny czas na tego typu inicjatywy, liczę na to że uda się nam zebrać wymaganą liczbę podpisów.
Inicjatywę zaakceptowała Konferencja Episkopatu Polski. Poparł ją również biskup diecezjalny Edward Dajczak.
Wszelkie informacje dotyczące Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” znajdują się na stronie www.chronmyrodziny.pl.