Nowy numer 24/2021 Archiwum

Ewangelia, ptasie mleczko i nutridrinki

Kołobrzeżanie znów obdarują seniorów na święta. Tym razem nie tylko podopiecznych DPS-u, ale też mieszkańców Domu Księży Emerytów.

Katolicy z kołobrzeskich parafii, grup modlitewnych i stowarzyszeń po raz drugi w tym roku przygotowują świąteczne paczki dla seniorów zamieszkujących domy pomocy. Wielkanocna akcja trafiła do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu i filii w Kołobrzegu. Obecna skierowana jest również do księży zamieszkujących kołobrzeski Dom Księży Emerytów.

– Zamierzaliśmy przygotować paczki świąteczne dla 110 seniorów z DPS we Włościborzu. Jednak sami kołobrzeżanie podpowiedzieli nam, by nie zapominać o tych emerytach, którzy służyli nam w diecezji przez długie lata, o seniorach zamieszkujących Dom Księży Emerytów – wyjaśnia Jacek Pechman z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej. – Przygotowujemy więc nie 110, lecz 122 paczki.

Jak dodaje, jest pozytywnie zaskoczony rozwojem akcji. – Fantastycznie, że nasza akcja się rozszerza, zarówno jeśli chodzi o beneficjentów, jak i dobroczyńców: dołączają się do nas chętni z kolejnych parafii Kołobrzegu.

W paczkach znajdą się słodycze, cytrusy, rozważania Ewangelii na każdy dzień. Dodatkowo księża emeryci otrzymają proteinowe nutridinki.

– Ponadto przygotowujemy dla każdej osoby tradycyjne kartki z bożonarodzeniowymi życzeniami – dodaje J. Pechman. – W dobie życzeń składanych drogą mailową i SMS-ową, taka kartka, którą można postawić w święta na widocznym miejscu, może być naprawdę miłym prezentem.

Zbiórka zakończy się 20 grudnia. 22 grudnia paczki trafią do beneficjentów. Organizatorzy nie wykluczają, że jeśli wystarczy funduszy, wesprą również inne ośrodki.

Akcję można też wesprzeć, wpłacając pieniądze na konto stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna z dopiskiem – Paczka świąteczna dla DPS. Więcej informacji udzielają koordynatorzy akcji: Krzysztof Ukleja – tel. 602 335 680 i Ryszard Czepulonis – tel. 502 396 851.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama