Nowy numer 20/2024 Archiwum

Nasza relacja nabrała rozpędu

Pod patronatem Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu 40 małżeństw uczestniczy w spotkaniach pn. "Języki miłości".

W planowanych na jesień spotkaniach dla małżonków pn. "Języki miłości" miało uczestniczyć 12-15 małżeństw, to optymalna liczba dla tego typu warsztatów. Pandemia popsuła plany i uczestnikom zaproponowano formę zdalną. Dzięki temu bierze w nich udział więcej, bo ponad 40 par małżeńskich, w połowie to nasi diecezjanie, są też osoby z innych miast i zagranicy.

Spotkania odbywają się w cotygodniowym cyklu w listopadowe i grudniowe niedzielne wieczory. Prowadzą je Sylwia i Szymon Wytykowscy, małżeństwo z 25-letnim stażem, rodzice siódemki dzieci. Prócz konferencji uczestnicy otrzymują zadania do wykonania w trakcie spotkania oraz do odrobienia w domu.

Sylwia Wytykowska jako pedagog zauważyła przed laty, że część literatury podejmującej temat rodziny nie sprawdza się w przypadku licznego potomstwa.  – W naszym domu sieć relacji jest większa, a każde dziecko inne. Zapanować nad tym pomógł nam program pięciu języków miłości – stwierdza. Od lat małżonkowie Wytykowscy dzielą się tą wiedzą z innymi w ramach konferencji, warsztatów, spotkań dla małżonków, narzeczonych i młodzieży.

Jak zauważa wielodzietna mama, ani zgodność, ani niezgodność temperamentów nie gwarantuje sukcesu w komunikacji osób. Dopiero nauczenie się języka drugiej osoby, daje szansę porozumienia. Stąd tak ważne, by tę wiedzę opanować.

Więcej o skrzatuskich warsztatach "Języki miłości" można przeczytać w najnowszym, 50. numerze Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy