Nowy numer 29/2021 Archiwum

Już dziś Adwentowe Czuwanie Młodych

O godz. 20 włącz telewizję internetową Dobre Media. Przygotuj świeczkę i serce, by zatęsknić za Jezusem, który nadchodzi.

Czuwaniu będzie przewodniczył bp Edward Dajczak, a spotkanie, które odbędzie się w skrzatuskim sanktuarium, transmitowane będzie przez telewizję internetową "Dobre Media" (www.dobremedia.org). Początek o godz. 20.

Na miejscu, wraz z pasterzem diecezji bp. Edwardem Dajczakiem, czuwanie będzie przeżywała grupa młodzieży z okolic Skrzatusza. Jak mówi ks. Andrzej Zaniewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, to nietypowa forma Adwentowych Czuwań Młodych, które dotąd odbywały się przez cały grudzień w różnych świątyniach diecezji.

– Mimo przeciwności związanych z pandemią, zależało nam, by choć na moment zgromadzić młodzież w czasie Adwentu, a także wrócić do sanktuarium w Skrzatuszu, które co roku gromadzi młodych u stóp Matki Bożej Bolesnej. To z Nią chcemy czekać na Boże Narodzenie – powiedział duszpasterz.

Wśród reprezentantów młodzieży zgromadzonej przy ołtarzu w skrzatuskim sanktuarium, pochodzącej głównie z okolicznych parafii, będą też młodzi z parafii w Jastrowiu. Jak przekonuje ks. Stanisław Łącki, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, młodzieży należy stwarzać okazję do tego typu spotkań w rówieśniczym gronie. – Młodzi zdają sobie wtedy sprawę, że oni również, nie tylko ludzie starsi, są wspólnotą Kościoła i że podobnych im młodych ludzi jest dużo – mówi ks. Łącki. Duszpasterz zaprosił ponadto na zdalne czuwanie większe grono młodych jastrowian – swoich uczniów z ósmych klas, którym udostępni relację z czuwania w ramach tej samej platformy internetowej, na której odbywają się zdalne lekcje religii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama