Nowy numer 25/2021 Archiwum

Dziękujemy za ratunek. Młodzi dziękują służbie zdrowia

200 kartek z życzeniami dla medyków przygotowali wolontariusze szkolnych Caritasów.

Kartki świąteczne powstały w ramach konkursu "Szkoły bohaterom", a wykonali je wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji. Są one formą solidarności z pracownikami służby zdrowia i uznaniem dla ich służby w czasie pandemii.

Jak zaznacza Klaudia Urbaniec z Caritas diecezji, odzew młodzieżowego wolontariatu na apel, by w ten sposób uhonorować medyków, przerósł oczekiwania organizatorów. Do centrali Caritas spłynęło ok. 200 kartek, przy czym kilka kół wykazało duże zaangażowanie w akcję – m.in. SKC z Manowa, Sławoborza, Wałcza.

– Chociaż zajęcia szkolne odbywają się zdalnie, postanowiliśmy nie rezygnować z pobudzania wolontariuszy do aktywności – mówi Klaudia Urbaniec.

– Społeczność służby zdrowia już od miesięcy stoi na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem – dodaje koordynatorka. – Ci ludzie mierzą się z trudnymi sytuacjami, ogromnym stresem, z zagrożeniem także własnego zdrowia. Chcieliśmy zachęcić młodych, by zrobili w ich stronę chociaż drobny gest pamięci i życzliwości. Takie zachowania kształtują charakter i mamy nadzieję, że zaprocentują w przyszłości.

Caritas jeszcze przed świętami dostarczy kartki świąteczne do szpitali z terenu diecezji.

Kartki biorą ponadto udział w konkursie na najlepszą z nich. Polega on na zebraniu największej liczby polubień pod zdjęciem danej kartki. Werdykt rozstrzygnie głosowanie na fanpage'u Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. W głosowaniu dostępnym TUTAJ – które trwa do 20 grudnia – może wziąć udział każdy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama