Reklama

Wigilijne paczki dla ubogich

Ubodzy Koszalina i Słupska otrzymają świąteczne paczki z potrawami na wigilijny stół.

Zarówno w Koszalinie – w Domu Miłosierdzia Bożego, jak i Słupsku – w restauracji Słupski Młyn, gdzie odbywały się wigilie Caritas – nie odbędą się tradycyjne wigilie dla ubogich i samotnych. Ich częścią był wspólny posiłek przy świątecznie zastawionym stole, łamanie opłatkiem, kolędowanie, modlitwa.

Ze względu na obostrzenia sanitarne wigilijne spotkania będą wyglądały dużo skromniej. Miejsce wieczerzy zastąpią paczki świąteczne ufundowane przez Caritas diecezji. Oprócz żywności z długim terminem przydatności pojawią się w nich dania na wigilijny stół, m.in. śledzie, tradycyjna sałatka jarzynowa, pierniki.

W Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie takie spotkania odbędą się 24 grudnia o godz. 13 i 16. Na koszalinian czeka tu 300 paczek.

400 paczek trafi do najuboższych słupszczan. Po raz trzeci Caritas chce spotkać się z nimi w wigilijnej atmosferze i zaprasza ich 24 grudnia o godz. 13 do punktu mobilnego przy restauracji Młyn Słupski.

Spotkanie przygotowują pracownicy Caritas wraz z wolontariuszami Caritas parafii pw. św. Jacka w Słupsku. Rozpocznie się ono modlitwą i kolędą.

Poza tym wolontariusze Caritas, klerycy, harcerze ZHR i akademicka Skrzydlata Kompanija, ochotnicy z Hufca Pracy i kibice Gwardii dostarczają regularnie paczki żywnościowe ubogim z różnych miejscowości. Łącznie jest to 150 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..