Nowy numer 24/2021 Archiwum

Hybrydowa kolęda

Najpierw w kościele na Mszy św., a chwilę później przed ekranami komputerów spotykają się jastrowianie ze swoimi duszpasterzami.

Parafianie kościoła pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu uczestniczą w hybrydowej formie kolędy. Spotkanie rozpoczyna się w kościele Mszą św. sprawowaną w ich intencji i opatrzoną kazaniem nawiązującym do tematu roku duszpasterskiego. Temat eucharystyczny pogłębia także książeczka kolędowa, rozdawana zamiast obrazków kolędowych. Parafianie mogli ją znaleźć w skrzynkach pocztowych.

Druga część spotkania to modlitwa głowy rodziny w domu i pokropienie mieszkania pobłogosławioną w kościele wodą. Ten rytuał niektóre rodziny uwieczniają w formie filmiku i dzielą się nim z innymi. Trzecia część to spotkanie online mieszkańców wybranych ulic z duszpasterzami, które odbywa się niedługo po powrocie z kościoła do domu.

– Najważniejszy jest kontakt z parafianami. Skoro z powodu pandemii nie możemy być fizycznie w ich domach, to szukamy formy zastępczej, a jednak dającej możliwość wymiany potrzebnych informacji, rozmowy czy zadawania pytań, zarówno przez parafian, jak i przez nas – mówi ks. Andrzej Wachowicz, proboszcz parafii. –  Przy okazji staramy się pożartować, przeżyć wspólnie trochę radości z tego, że po prostu dobrze jest się widzieć, spotkać.

W ramach spotkań internetowych duszpasterze "odwiedzają" domy parafian codziennie. Potrwa to 23 dni. Linki dostępu publikowane są każdego dnia na stronie facebookowej parafii.

Prócz tego parafianie uczestniczą w Orszakowym Challenge'u Kolędowym. O tym wyzwaniu związanym z obchodami uroczystości Objawienia Pańskiego napiszemy wkrótce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama