Nowy numer 24/2021 Archiwum

Jubileuszowy XX Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jezierzycach

Kolędowało ponad 500 osób, wyłoniono 36 finalistów. Trwa głosowanie na najlepszych.

Na 23 stycznia w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Jezierzycach zaplanowany był finał  XX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Chociaż ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koncert galowy nie odbędzie się, jury wyłoniło finalistów jezierzyckiego kolędowania. Wciąż można głosować na najlepszych z nich.

W konkursie, który Centrum Kultury Gminy Słupsk otworzyło z początkiem listopada, wzięło udział 249 wykonawców z całej Polski. Uczestnicy zagrali i zaśpiewali kolędy przed kamerami i przysłali nagrania do organizatora konkursu. Utwory inspirowane Bożym Narodzeniem - polskie i zagraniczne, tradycyjne i współczesne - zaprezentowało łącznie ponad 500 osób.

Spośród nich jury wyłoniło 36 finalistów. Komisji przewodniczy dr hab. Monika Zytke, prof. AP w Słupsku, wspierana przez wokalistkę Aleksandrę Nizio (zwyciężczynię V edycji "The Voice of Poland" z drużyny Justyny Steczkowskiej) oraz pochodzącego z Jezierzyc kompozytora Pawła Lucewicza (wychowanka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy).

Wyniki festiwalu zostaną ogłoszone online 23 stycznia na festiwalowym profilu Facebook. Do 21 stycznia można oddać głosy w ramach Nagrody Publiczności.

Przy okazji oddania głosu można podziwiać talent każdego z 36 finalistów XX Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jezierzycach.

Więcej informacji o festiwalu dostępnych jest na stronie www.kultura.slupsk.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama