Nowy numer 24/2021 Archiwum

Pulsoksymetr dla babci, pulsoksymetr dla dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 200 seniorów otrzyma urządzenia do pomiaru saturacji krwi.

Tym razem nie laurki, lecz praktyczne prezenty przygotowała Caritas diecezji dla najstarszych parafian. To urządzenia elektroniczne służące do nieinwazyjnego pomiaru wysycenia krwi tlenem, przydatne m.in. w razie zakażenia koronawirusem. Mierzą także częstotliwość pracy serca (puls).

200 pulsoksymetrów trafi do seniorów z diecezji, w tym do dziesięciu parafii. Otrzymają je mieszkańcy miejscowości Rudki, Broczyno, Charzyno, Parsęcko, Czarne, Duninowo, Toporzyk, Redło, Człopa i Różewo.

– Ta akcja wpisuje się w nasze działania na rzecz tej grupy wiekowej, którą na czas pandemii otoczyliśmy szczególną opieką – mówi Krystian Linnik z Caritas diecezjalnej. – Staramy się dostrzec zwłaszcza potrzeby seniorów z terenów, na których dostęp do lekarza jest utrudniony. Jak podpowiadają medycy, to urządzenie może pomóc choremu rozpoznać objawy zakażenia. Dlatego 170 pulsoksymetrów przekazaliśmy do parafii z małych miejscowości i wsi.

Dystrybucję podjęli wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas, którzy mają doświadczenie, kto w ich okolicy takiej pomocy może potrzebować. – Mamy nadzieję, że te prezenty sprawią radość babciom i dziadkom, a przede wszystkim utwierdzą ich w przekonaniu, że są potrzebni i że chcemy się o nich troszczyć – podsumowuje koordynator.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama