Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wyposażą kaplicę hospicjum w Kołobrzegu

Kołobrzescy franciszkanie proszą o wsparcie w zakupie paramentów liturgicznych do hospicjum stacjonarnego.

Franciszkanie konwentualni od stycznia br. sprawują opiekę duszpasterską w hospicjum w Kołobrzegu oraz, po ośmiu latach, w miejscowym szpitalu. Zakonnicy zwrócili się do kołobrzeżan z prośbą o wsparcie finansowe zakupu wyposażenia kaplicy hospicyjnej, która w tym dość nowym, bo otwartym w 2017 roku obiekcie, nie jest w pełni urządzona.

– Ze zbiórki, którą zorganizował poprzedni kapelan, udało się zakupić tabernakulum do kaplicy. Jednak wciąż brakuje w niej paramentów liturgicznych do sprawowania Mszy św. tj. kielicha, pateny, ornatów. Stąd nasza prośba skierowana do ludzi dobrej woli, by zechcieli dołączyć do zbiórki na ten cel – wyjaśnia o. Radosław Dębiec OFMConv, obecny kapelan kołobrzeskich placówek medycznych.

Jak dodaje, podobnie jak w szpitalu, tak też w hospicjum planowane są regularne Msze św. Kapelan jest dostępny w tej placówce we wtorki i środy.

Kołobrzeskie hospicjum stacjonarne dysponuje 25 miejscami. Kaplica hospicyjna jest niewielka, może pomieścić kilku wiernych, jednak posiada dwuskrzydłowe szklane drzwi, których otwarcie umożliwia uczestnictwo w nabożeństwach większej liczby osób zgromadzonych na zewnątrz.

Darczyńcy proszeni są o kontakt z proboszczem lub wpłatę na konto parafii z dopiskiem „Hospicjum”.

Wyposażą kaplicę hospicjum w Kołobrzegu   W kaplicy zmieści się najwyżej kilka osób, jednak po otwarciu drzwi mogą uczestniczyć w nabożeństwach osoby zgromadzone na holu, w tym także chorzy na łóżkach. O. Radosław Dębiec
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama