Nowy numer 9/2021 Archiwum

Zmarł ks. kan. Piotr Ożóg

Przeżył w kapłaństwie niemal 60 lat. Z tego ponad trzy dekady proboszczował w parafii w Postominie.

Ksiądz kanonik Piotr Ożóg urodził się 11 czerwca 1937 r. Świecenia kapłańskie przyjął 14 maja 1961 r. Posługę pełnił w wielu parafiach diecezji, m.in. w Koszalinie, Bobolicach i najdłużej – bo aż 33 lata – w Postominie. W 2008 r. przeszedł na zasłużoną emeryturę. Zmarł 11 lutego w Kołobrzegu.

Uroczystości pogrzebowe:

W poniedziałek 15 lutego

godz. 17.30 wystawienie ciała w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kołobrzegu.

godz. 18.15 różaniec

godz. 19 Msza św. w intencji śp. ks. kanonika Piotra Ożoga

We wtorek 16 lutego

godz. 10 wystawienie ciała w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kołobrzegu.

godz. 11 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Edwarda Dajczaka. Po Mszy świętej przejazd na cmentarz i obrzędy pogrzebu.

Polecajmy zmarłego kapłana miłosierdziu Bożemu.


Ksiądz kanonik Piotr Ożóg, syn Marcina i Anny zd. Kus, urodził się 11 czerwca 1937 r. w Nienadówce k. Kolbuszowa. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym w Sokołowie Małopolskim w 1955 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu. Święcenia diakonatu otrzymał 26 lutego1961 r. Po otrzymaniu święceń prezbiteratu w dniu 14 maja1961 r. pełnił posługę duszpasterską w następujących parafiach:

od 1.06.1961 do  29.06.1962 - wikariusz w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bobolicach;
od 30.06.1962 do 30.06.1963 – wikariusz w parafii pw. Królowej Polski w Boczowie;
od 01.07.1963 do 20.03.1964 – wikariusz w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Łobzie;
od 21.03.1964 do 31.08.1968 – wikariusz w parafii pw. św. Marcina Bpa w Świdnicy;
od 01.09.1968 do 30.06.1973 – wikariusz w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie;
od 01.07.1973 do 30.06.1975 – wikariusz w parafii Trójcy Świętej w Dobrzycy.

01 lipca 1975 r. został mianowany proboszczem parafii pw. św. Floriana w Postominie. Urząd ten pełnił aż do przejścia na emeryturę z dniem 30 czerwca 2008 r. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w Jarosławcu i był jeszcze dekanalnym ojcem duchownym w dekanacie Ustka do 30 listopada 2012 r. W lipcu 2017 r. zamieszkał w Domu Księży Emerytów. Zmarł 11 lutego 2021 r. w szpitalu w Kołobrzegu.

Pełnił funkcję wicedziekana dekanatu Koszalin, Darłowo, dziekana dekanatu Darłowo, dekanalnego referenta rodzin, wizytatora nauki religii, dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Ustka. Był odznaczony Expositorium Canonicale (EC) z tytułem kanonika oraz Rocchetti et Mantoletti (RM).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama