Nowy numer 9/2021 Archiwum

Wielkopostne wyzwania z Ustki

Challenge zaczął się poważnie: od dnia bez narzekania. Przez 40 kolejnych dni na uczestników będą czekać wyzwania i zadania. W internetową zabawę pomagającą przygotować się do świąt Wielkiej Nocy może włączyć się każdy.

Odwiedzić znajomych, podziękować Bogu za każdy otrzymany dar, czy wylogować się na jeden dzień z sieci – to tylko niektóre wyzwania czekające na uczestników wielkopostnej zabawy.

– To prostsze i trudniejsze zadania, które nie zawsze wprost kojarzą się z wiarą, ale bardziej mają na celu pokazać, że Wielki Post nie jest oderwany od naszego życia, nie jest czymś dziejącym się w kościelnych murach, ale dokonującym się w nas – tłumaczy s. Dominika Pac ze zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego, która postanowiła wykorzystać modę na internetowe wyzwania i zaproponować je młodzieży jako sposób na przygotowanie do nadchodzących świąt.

– Przez 40 dni będą pojawiać się wyzwania, które mają nam pomóc w porzuceniu starego człowieka, nieustannym nawracaniu się, przekreślaniu i świadomym zmaganiu się z samym sobą – po to tylko, aby móc stanąć przed Zmartwychwstałym Panem z przepięknym sercem. Oczyszczeni z ludzkich ograniczeń i egoizmu, a przepełnieni Bożą Miłością! – zaprasza siostra zakonna.  

Ale nie tylko uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustce mogą wziąć udział w zabawie. Od Środy Popielcowej przez kolejne 40 dni na profilu facebookowym usteckiej duchaczki i stronie internetowej szkoły będą pojawiać się kolejne wyzwania. Ich zadaniem jest zwrócenie uwagi na przeżywany okres liturgiczny.

– Czy to będzie kolejny Wielki Post, który przejdzie w moim życiu bez echa, czy będę tylko statystą? Czy odważę się podjąć wyzwanie? – pyta s. Dominika i zachęca do podjęcia wielkopostnego challenge`u. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama