Nowy numer 9/2021 Archiwum

Ja jestem drogą, prawdą, życiem. Rekolekcje internetowe

Przygotowali je z pomocą dorosłych młodzi ustczanie dla swoich rówieśników. To trzyodcinkowe zatrzymanie nad ewangelicznym przesłaniem płynącym ze słów Jezusa.

Każdy z odcinków rozpoczyna scenka odegrana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz absolwentów usteckich szkół. Ewangelizacyjna pantomima poprzedza konferencję głoszoną przez ks. Jerzego Pietkiewicza, proboszcza parafii św. o. Pio w Ustce.

– To kolejny Wielki Post z ograniczeniami wynikającymi z pandemii, co nie ułatwia przygotowania się do świąt wielkanocnych. Rekolekcje są przede wszystkim adresowane do młodzieży, dlatego też młodzież jest mocno zaangażowana w ich powstawanie – tłumaczy s. Dominika Pac, kanoniczka Ducha Świętego, która zaprosiła młodzież do wykorzystania przestrzeni internetu do wielkopostnych przygotowań.

Rekolekcje Wielkopostne- Dzień 1/ USTKA.
s.Dominika Pac CSS

Jak przyznają młodzi zaangażowani w przedsięwzięcie, dla nich samych było to także niezłe ćwiczenie.

– Do zwykłego strachu przed wystawieniem się na ocenę innych, dochodzi też obawa przed publicznym daniem świadectwa. Mówienie o swojej wierze nie jest popularne wśród naszych rówieśników – przyznaje Michał Czechowicz, jeden z aktorów.

– Ale skoro w internecie można znaleźć wszystko, dlaczego nie Pana Boga? W ten sposób pokazujemy też naszym rówieśnikom, że to także może być przestrzeń spotkania z Bogiem, dawania świadectwa swojej wiary i zapraszamy ich do dobrego wykorzystania Wielkiego Postu – podkreśla.

Pierwszy odcinek rekolekcji już jest dostępny na youtubowym kanale. Kolejne pojawią się w najbliższym czasie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama