Nowy numer 15/2021 Archiwum

Klip ze Złocieńca

W sieci można obejrzeć teledysk do piosenki pochodzącej z płyty ks. Wiesława Hnatejki, złocienieckiego zmartwychwstańca.

Piosenka „Ciągle pytam” to tytułowy utwór z płyty nagranej przez proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Złocieńcu. Autorką kompozycji jest miejscowa wokalistka i autorka tekstów Izabela Sitarska, klip zrealizował Patryk Kramski. Piosence śpiewanej przez duszpasterza towarzyszą widoki Złocieńca.

– Cieszę się, że udało się pokazać piękno małego miasteczka, które nie jest dla mnie tylko punktem na mapie, ale miejscem, do którego Pan Bóg mnie posłał. A piękno sprzyja pobudzaniu do zachwytu nad dziełem stworzenia i do stawiania ważnych pytań – przyznaje ks. Wiesław Hnatejko.

"Ciągle pytam" ks. Wiesław Hnatejko CR.
Parafia WNMP w Złocieńcu

Jak sam mówi, ten złocieniecki wątek płyty, która ukazał się w lipcu ubiegłego roku, jest dla niego bardzo ważny.

– Zapuściłem tu korzenie tak mocno, że aż się trochę tego boję – śmieje się złocieniecki proboszcz. – Czuję się tutaj jak w domu i na tym też mi zależało, żeby dom zakonny był prawdziwym domem dla jego mieszkańców, a nie hotelem. Domem, w którym ciepło mierzy się nie termometrem, ale życzliwością, serdecznością, otwartością – dodaje.

Cieszy się też z życzliwości, z jaką przyjęli krążek jego parafianie. Po cichu zdradza, że po głowie chodzą mu kolejne muzyczne przedsięwzięcia.

– Ostatnie słowa tej piosenki to to, co chciałbym zawrzeć na następnym krążku. Jak odpowiedź na te moje ciągłe pytania – przyznaje z uśmiechem, choć dodaje, że to raczej odległy projekt. Teraz rodzi się płyta, na którą ks. Hnatejko zaprosił swoich kolegów-zmartwychwstańców.

– Przygotowujemy ją z okazji 185. rocznicy założenia naszego zgromadzenia. A śpiewać będziemy oczywiście o… zmartwychwstaniu – zapowiada złocieniecki proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama