Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pozimowy oblot pszczół w parafii

I inne ciekawostki z życia owadów poznały przedszkolaki w parafii św. Michała Archanioła w Jastrowiu.

Warsztaty pszczelarskie to jedno z działań podjętych przez parafię pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu w ramach konkursu grantowego Caritas Laudato Si'. Wzięły w nich udział dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Motylek", odwiedzając parafialną pasiekę, której gospodarzem jest proboszcz i zapalony pszczelarz ks. Andrzej Wachowicz.

Przedszkolaki mogły nie tylko posłuchać o roli pszczół w przyrodzie i życiu człowieka, dowiedzieć się, jak rodzi się pszczoła, ale także, ubrane w specjalnie dla nich zakupiony strój pszczelarski, dotknąć pszczelich ramek, zobaczyć z bliska pracę pszczelarza czy pierwszy pozimowy oblot pszczół.

Ponadto pomogły w przygotowaniu ogrodu dla pszczół i ptaków – czyszcząc i malując ławki.

W ramach projektu prowadzonego od jesieni Parafialny Zespół Caritas zagospodarowuje obszar wokół parafii. Parafialni ekolodzy postawili kompostownik i cysterny na deszczówkę. Niebawem zasieją łąkę kwietną i byliny przyjazne owadom. Grupa św. Michała Archanioła przygotowuje spotkania z encykliką Franciszka "Laudato si'".

Malwina Giełdon, diecezjalny koordynator Laudato si', chwali zaangażowanie parafii w realizację projektu. – W tej parafii wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, którego zakończenie przewidziane jest na koniec marca. Już powstały kompostownik i cysterna, w najbliższym czasie planowane są nasadzenia roślin na terenie parafii – powiedziała. – Zaletą tego projektu jest spore zaangażowanie dzieci w działania ekologiczne, a w tym przypadku konkretnie maluchów z przedszkola "Motylek". To zresztą było już kolejne ich spotkanie na temat pszczół. W ten sposób dzieci poznają rytm życia przyrody.

Pozimowy oblot pszczół w parafii   "Motylki" zdobyły garść informacji na temat życia pszczół i jak dbać o środowisko. Archiwum parafii pw. św. Michała Archanioła w Jastrowiu
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama