Nowy numer 38/2021 Archiwum

"24h dla Pana" w Słupsku, Szczecinku, Kołobrzegu i Koszalinie

Dodatkowa możliwość spowiedzi w mobilnym konfesjonale w ramach inicjatywy papieskiej "24h dla Pana".

W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie i misjonarz miłosierdzia, włączył mobilny konfesjonał w inicjatywę modlitewną „24h dla Pana”. Akcja odbywa się w wielu miejscach na świecie 12 i 13 marca pod hasłem: „On odpuszcza wszystkie twoje winy” i polega m.in. na dyżurach spowiedników w konfesjonałach.

– Ze względu na rekolekcje parafialne, które prowadziliśmy, nie mogliśmy wcześniej rozpocząć tej inicjatywy, ale chociaż na te kilka godzin chcemy dać ludziom możliwość przystąpienia do spowiedzi – mówi ks. Jarosiewicz.

W sobotę 13 marca mobilny konfesjonał będzie dostępny w godzinnych dyżurach w czterech miastach diecezji w następujących godzinach:

  • o 15.30 w Słupsku na parkingu przy kościele św. Ottona (klasztor klarysek), ul. H. Pobożnego 7
  • o 18.00 w Szczecinku na parkingu przy ul. Pomorskiej 43
  • o 21.00 w Kołobrzegu na parkingu naprzeciw wejścia do bazyliki
  • o 22.30 w Koszalinie na parkingu przy ZS 12 ul. Chrobrego 20

Mobilny konfesjonał jest dostępny przez cały rok według grafiku na stronie www.mobilnykonfesjonal.pl, można też umówić się z kapłanem na inne godziny. Ponadto ks. Jarosiewicz jako misjonarz miłosierdzia pełni dyżury w stałym konfesjonale w czwartki w godz. 15–16 dwa razy w miesiącu, według grafiku zamieszczonego na konfesjonale.

„24h dla Pana” to wydarzenie powstałe z inicjatywy papieża Franciszka. W opublikowanej w 2015 r. bulli Misericordiae vultus papież poprosił, aby w każdej diecezji w piątek oraz w sobotę przed IV Niedzielą Wielkiego Postu otworzyć drzwi kościołów, organizować całodobowe czuwania modlitewne, dać wiernym możliwość adoracji i spowiedzi św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama