Nowy numer 15/2021 Archiwum

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Zdzisława Dmuchały

Obrzędy pogrzebowe będą sprawowane od poniedziałku w kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku.

28 marca 2021 r. w Słupsku z powodu niewydolności serca odszedł do Pana ks. Zdzisław Dmuchała.

Obrzędy pogrzebowe będą sprawowane w kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku w następującym porządku:

Poniedziałek, 29 marca

godz. 16.30 – Różaniec

godz. 17.00 – Msza św.

Wtorek, 30 marca

godz. 11.30 – Różaniec

godz. 12.00 – Msza św.

godz. 16.30 – Różaniec                                          

godz. 17.00 – Msza św.

Środa, 31 marca

godz. 10.00 – wystawienie trumny z ciałem ks. Zdzisława

godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku, ul. Łukasiewicza 7.

Po Mszy św. przejazd na stary cmentarz od ul. Lotha i dalsze obrzędy pogrzebowe.

Śp. ks. Zdzisława polecajmy Bożemu Miłosierdziu.


Śp. ks. Zdzisław Dmuchała, syn Władysława i Stanisławy z domu  Domicewicz urodził się 21 kwietnia 1959 r. w Słupsku. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w 1980 r., rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Święcenia diakonatu otrzymał 23 czerwca 1985, a święcenia prezbiteratu - z rąk bp. Tadeusza Werno - 25 maja 1986 r., w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku.

Pełnił posługę duszpasterską w następujących parafiach:
od 30.07.1986 do 12.08.1986 - pomoc duszpasterska w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sławnie;
od 14.08.1986 do 27.08.1986 - w parafii pw. MB Częstochowskiej w Łupawie;
od 28.08.1986 do 29.08.1988 - wikariusz w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Miastku;
od 30.08.1988 do 20.12.1991 - wikariusz w parafii pw. NMP Królowej Polski w Lęborku;
od 21.12.1991 do 27.08.1992 - wikariusz w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku;
od 28.08.1992 do 20.08.1997 - proboszcz w parafii pw. św. Michała Archanioła w Łabędziach;
od 21.08.1997 do 30.06.2003 - proboszcz w parafii pw. Najśw. Serca Pana Jezusa w Cieszeniewie;
od 01.07.2003 do 31.07.2009 - proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Starym Krakowie;
od 01.08.2009 do 24.08.2015 - pomoc duszpasterska w parafii pw. św. Jacka w Słupsku;
od 25.08.2015 - pomoc duszpasterska w parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Słupsku.

Był duszpasterzem Pomorskiej Komendy Wojewódzkiej Ochotniczych Hufców Pracy w Gdańsku w latach 2014–2021 i diecezjalnym duszpasterzem osób niesłyszących w latach 2016–2019.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama