Nowy numer 15/2021 Archiwum

Nowy ołtarz przy sanktuarium

Na Górze Chełmskiej stanie nowoczesny ołtarz polowy. Gospodynie sanktuarium proszą o wsparcie dzieła, które posłuży uczestnikom liturgii sprawowanej w plenerze.

Nowy ołtarz stanie naprzeciwko sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w miejscu dotychczasowego ołtarza polowego, wykorzystywanego głównie raz w roku – 15 sierpnia podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin. – Tamten ołtarz wymaga naprawy, dlatego pomyślałyśmy, że warto go po prostu wymienić na nowy, bardziej praktyczny, który będzie można wykorzystywać częściej, np.podczas gromadzących sporo wiernych niedzielnych Mszy św. – mówi s. Eligia Pawlisz. – Do tej pory w takich sytuacjach stawialiśmy przy wejściu do sanktuarium, pod namiotem ogrodowym, ołtarz przenośny. Zależy nam żeby Eucharystia była sprawowana w sposób godny, a wierni bez ścisku mogli w niej uczestniczyć.

Mimo że opodal powstaje Centrum Pielgrzymkowo-Turystyczne, siostry nie zamierzają rezygnować z zapraszania wiernych na Msze św. do sanktuarium. – Po to istnieje sanktuarium, by gromadzić ludzi w tym miejscu, wokół Matki Bożej. Z tego nie chcemy zrezygnować – wyjaśnia s. Eligia. – Nawet jeśli powstanie centrum pielgrzymkowe, liturgia będzie sprawowana w jego kaplicy tylko w niepogodę.

Gospodynie Góry Chełmskiej zachęcają diecezjan do wsparcia tego dzieła poprzez zrzutkę internetową, lub wpłacając na konto budowlane z dopiskiem "Ołtarz". Można też składać datki w skarbonie w sanktuarium z opisem darowizny. Nadto do końca Wielkiego Tygodnia trwa na Górze Chełmskiej kiermasz wielkanocny. Więcej informacji dostępnych jest na stronach Sanktuarium-Koszalin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama