Nowy numer 15/2021 Archiwum

Noc konfesjonałów

W Wielkim Tygodniu spowiednicy zapraszają do konfesjonałów we dnie, a w Koszalinie i Wałczu również w nocy.

Wielogodzinne dyżury spowiedników odbędą się w wielu kościołach diecezji. Dwa z nich proponują ponadto spowiedź w późnych godzinach nocnych, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Noc konfesjonałów".

Dyżury nocne kapłanów w konfesjonałach:

  • Koszalin, kościół pw. Ducha Świętego (ul. Ks. Staszica 38): w Wielki Czwartek w godz. 21.00-00.00; Wielki Piątek w godz. 21.00-00.00
  • Wałcz, kościół pw. Św. Antoniego (ul. Orla 11): Wielki Piątek po Liturgii Męki Pańskiej możliwość spowiedzi przez całą noc do 7.00 rano (w czasie czuwania przy Grobie Pańskim)

Noc konfesjonałów – akcja ewangelizacyjna polegająca na umożliwieniu nocnej spowiedzi; zainicjowana w 2010 roku w niektórych kościołach na terenie Polski i zagranicy. Od roku 2012 akcja otwarta jest na wszystkie parafie gotowe włączyć się w dzieło Nocy Konfesjonałów. Warunkiem jest umożliwienie spowiedzi przynajmniej do północy danego dnia Triduum Paschalnego i rejestracja wydarzenia na stronie internetowej akcji Noc konfesjonałów. W tym roku do akcji przystąpiło 50 kościołów w całej Polsce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama