Reklama

250 gości na śniadaniu wielkanocnym w Słupsku

Wielu słupszczan skorzystało z wielkanocnego zaproszenia Caritas na modlitwę i śniadanie.

Caritas przygotowała dla bezdomnych, ubogich i samotnych mieszkańców Słupska 250 pakietów ze śniadaniem wielkanocnym , zawierających tradycyjne dania świąteczne: bigos, żur z białą kiełbasą, pasztet, ciasto. Spotkanie, które odbyło się 4 kwietnia przed restauracją Słupski Młyn, rozpoczęło się odczytaniem Ewangelii oraz modlitwą.

Goście otrzymali dwa rodzaje pakietów: ze świątecznym posiłkiem oraz paczkę żywnościową z produktami o przedłużonej przydatności do spożycia. W ich przygotowaniu współpracowali z pracownikami Caritas wolontariusze z parafii pw. św. Jacka.

- Jesteśmy zaskoczeni, jak duża jest fala ubóstwa, jak wiele osób potrzebowało skorzystać z naszego zaproszenia - mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej. - Tym bardziej cieszymy się, że w tym trudnym czasie utworzymy wspólnotę, która w Niedzielę Zmartwychwstania Chrystusa dzieli się modlitwą i świątecznym posiłkiem - dodaje.

W Wielkanoc pracownicy Caritas zawieźli paczki także słupskim seniorom, a kilka dni przed nią - społeczności Filipińczyków w Koszalinie i Białogardzie.

- Nawiązaliśmy kilka miesięcy temu kontakt z pracującymi w naszym regionie mieszkańcami Filipin. To katolicy, razem z nami przeżywają radość Zmartwychwstania. Nasza wizyta u nich była okazją do okazania braterskiej troski i do złożenia życzeń świątecznych  - mówi ks. Roda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..