Nowy numer 19/2021 Archiwum

W 35 placówkach ruszyły Pola Nadziei

W Darłowie, Sławnie i okolicach, a także w niektórych parafiach można wesprzeć hospicjum Caritas w Darłowie.

12 kwietnia rozpoczęła się tygodniowa kampania "Pola nadziei" na rzecz Hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie.

Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej pierwszą falą pandemii hospicjum postanowiło zmierzyć się z przeciwnościami i zorganizować "Pola Nadziei – Wiosna 2021". Podobnie jak przed rokiem akcji nie promują wolontariusze z żonkilami widoczni na ulicach miast. Ze względu na obostrzenia sanitarne odbywa się ona w formie hybrydowej: poprzez zbiórkę online pn. „eŻonkil” na konto placówki oraz kwestę do puszek dostępnych w różnych punktach Darłowie, Sławnie i okolicach.

Mimo trudności z przeprowadzeniem akcji na ulicach i placach z pomocą cenionemu w regionie ośrodkowi Caritas przyszły sklepy spożywcze, farmaceutyczne i przemysłowe, zakłady usługowe – udostępniając w swoich lokalach miejsce na puszkę z logo akcji i zachęcając klientów do włączenia się w zbiórkę. Do akcji stanęło 35 placówek, przy czym gdyby nie obostrzenia, byłoby ich więcej - z udziału musiały zrezygnować zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Zbiórka odbędzie się także w najbliższą niedzielę w niektórych parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Oprócz zbiórki ważny jest wymiar informacyjny kampanii "Pola nadziei" - dotyczący tematu niesienia bezinteresownej pomocy chorym terminalnie.Więcej informacji na stronach Hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama