Reklama

Ja i moja Biblia. Konkurs nie tylko dla gwieździńskich parafian

Masz Pismo Święte? Pokaż się z nim i zgarnij nagrodę. Internetowa zabawa to też zaproszenie do lektury słowa Bożego.

Autorem pomysłu przypomnienia o Tygodniu Biblijnym swoim parafianom jest ks. Marcin Gajowniczek.

- Pandemia nie pozwala na zorganizowanie wspólnego, głośnego czytania Pisma Świętego czy innych akcji, do których się przyzwyczailiśmy w poprzednich latach, ale to nie znaczy, że nie można poszukać nowych ścieżek. Dlatego zaprosiłem parafian, żeby odnaleźli swoją Biblię na półce. Trochę z nadzieją, że jak już się sięgnie po Pismo Święte, żeby zrobić konkursowe selfie, to też odtworzy się je, żeby przeczytać choć fragment - tłumaczy proboszcz parafii św. Marcina w Gwieździnie.

Jak dodaje, konkurs to zachęta do tego, by lektura słowa Bożego weszła nam w nawyk:

- Tydzień Biblijny powinien trwać w życiu chrześcijanina cały rok.

Choć konkurs pierwotnie skierowany był do parafian, już się rozrasta. Zdjęcia z Pismem Świętym przychodzą nawet z zagranicy.

- Na razie jednak to głównie fotki dzieci i młodzieży. Nie sądzę, że dorośli nie wiedzą, gdzie leży ich Pismo Święte, ale pewnie są nieco bardziej wstydliwi. Liczę jednak na to, że i oni się odważą - śmieje się ks. Marcin.

Na odważnych czekają bowiem nagrody - jedna w kategorii dziecięcej, druga - w kategorii dorosłych. Ich zdobywcy zostaną wylosowani.

Żeby wziąć udział w konkursie, należy zrobić sobie zdjęcie z Biblią i wrzucić na facebookowy profil Parafia Rzymskokatolicka św. Marcina Biskupa w Gwieździnie lub wysłać na adres mailowy parafii.

Zakończenie konkursu w niedzielę 25 kwietnia w południe.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..