Reklama

7 spotkań z Jezusem - Tomasz

Tegoroczna edycja "Kazań na Górze" skupia się na spotkaniach bohaterów Ewangelii z Jezusem.

Comiesięczne spotkania gromadzą uczestników w każdą ostatnią niedzielę miesiąca od kwietnia do października, by w Godzinie Miłosierdzia poprzedzić katechezę koronką i liturgią godzin.

- W dobie pandemii chcemy odkrywać wartość spotkania z człowiekiem i Bogiem, tym bardziej że odkrywamy je jako dodatkowy charyzmat Góry Chełmskiej - mówi s. Paulina Kopacz, prezes Fundacji "Przymierze", zapowiadając konferencje o Tomaszu apostole, Samarytance, Bartymeuszu, Natanaelu, Nikodemie, cudzołożnicy, Zacheuszu. - Każde z tych spotkań ma nas prowadzić do pogłębienia dojrzałości ludzkiej i chrześcijańskiej - zaznacza.

Tegoroczny cykl rozpoczął ks. Wojciech Parfianowicz, szef "Gościa Koszalińsko-Kołobrzeskiego", poruszając temat problemów chrześcijan z wiarą. Jak wskazał, dotyczą one lub będą dotyczyć każdego wierzącego. - Doświadczenie Kościoła pokazuje, że nawet święci przeżywali ciemne noce, zwątpienia, poczucie utraty wiary - stwierdził, zauważając, że świętość niesłusznie bywa traktowana jako rodzaj odczłowieczonego perfekcjonizmu. Zalecił być - na wzór Tomasza apostoła - nieustępliwym, poszukującym i dociekającym w poszukiwaniu odpowiedzi. I nie rezygnując z zadawania pytań o wiarę, w kryzysie szukać wsparcia wspólnoty Kościoła.

To już 9. edycja "Kazań na Górze". Przez ostatnie 5 lat wzięło w nich udział 700 osób, w zeszłym roku - ograniczonym restrykcjami sanitarnymi - 150, jednak dzięki telewizji internetowej Dobre Media kazania trafiły do 14 tys. odbiorców.

- Odsłania się nam nowy wymiar Góry Chełmskiej i sanktuarium - że jest to góra spotkań - mówi s. Kopacz. - Począwszy od nabożeństw, które są szczególną formą spotkania z Bogiem, poprzez to, że wierni tu licznie pielgrzymują przez cały rok, a wreszcie że mieszkańcy i turyści chętnie wybierają Górę Chełmską na spotkania za sobą. To łaska tego miejsca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..