Nowy Numer 16/2024 Archiwum

W maju rusza Kołobrzeski Areopag Wiary

Pierwszy temat podjęty przez świeckich i duchownych dotyczyć będzie roli świeckich w życiu Kościoła.

Organizatorem cyklu spotkań pod nazwą Kołobrzeski Areopag Wiary jest środowisko Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej przy współpracy z portalem Kołobrzeg Wiary. Debaty będą odbywać się w cyklu dwumiesięcznym. Pierwsza dotyczyć będzie roli świeckich w życiu Kościoła. Wezmą w niej udział przedstawiciele różnych środowisk w diecezji, świeccy i kapłani, m.in. członkowie wspólnot i stowarzyszeń (Civitas Christiana, Odnowa w Duchu Świętym, Akcja Katolicka, Domowy Kościół), synodu diecezjalnego (komisja ds. wiernych świeckich), publicyści oraz bp Krzysztof Włodarczyk.

Tematem drugiej debaty, zaplanowanej na lipiec, będzie świętość świeckich i poszukiwanie autorytetów dla młodego pokolenia Polaków. Wrześniowa debata – która odbędzie się z udziałem znanych aktorów – spróbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego w środowisku aktorskim tak niewielu artystów przyznaje się do Boga i dlaczego na uczelniach teatralnych dominuje promocja LGBT i polityki gender.

Debata odbędzie się 8 maja o godz. 15 w Kołobrzegu. W spotkaniu będzie można uczestniczyć online za pośrednictwem telewizji internetowej Dobre Media.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy