Nowy numer 48/2023 Archiwum

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza

29 maja w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej spotkają się członkowie Róż Różańcowych i wszyscy, którym bliska jest modlitwa różańcowa.

W ubiegłym roku pielgrzymka odbyła się wirtualnie: za pośrednictwem transmisji telewizyjnej i internetowej. W tym roku, dzięki rozluźnionym obostrzeniom sanitarnym, członkowie Żywego Różańca - najliczniejszej wspólnoty modlitewnej diecezji - będą mogli spotkać się na wspólnej modlitwie na żywo.

Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Niewiasta Eucharystii”.

- Widzimy w Maryi Tę, która daje nam swojego Syna i która swoim Synem cały czas żyje. To On jest dla Niej siłą życia. Stąd chcemy czerpać inspirację. Tak jak każdy posiłek pozwala nam podtrzymać siły wegetatywne, tak Eucharystia jest dla nas siłą życia duchowego. Chcemy przypominać sobie tę ważną prawdę życia chrześcijańskiego. Szczególnie teraz dla wielu osób to ważne, po długiej tęsknocie, po niemożności bezpośredniego uczestnictwa i karmienia się Eucharystią – tłumaczy ks. Paweł Wojtalewicz diecezjalny moderator Żywego Różańca.

Choć obostrzenia związane z pandemią są stopniowo rozluźniane, dla bezpieczeństwa pielgrzymów program spotkania będzie realizowany w namiocie na placu sanktuaryjnym z zachowaniem wszystkich zasad sanitarnych. Dlatego również organizatorzy proszą o pielgrzymowanie indywidualne, przynajmniej przedstawicieli z parafii.

- Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wiele osób w tym roku nie weźmie udziału w pielgrzymce, a organizacja wyjazdów autokarowych nie będzie możliwa, dlatego prosimy o zorganizowanie wyjazdów prywatnie, samochodami osobowymi. Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w pielgrzymce, przeprowadzona zostanie transmisja przez nasze diecezjalne „Dobre Media” www.dobremedia.org – dodaje ks. Wojtalewicz.

Program IX Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Skrzatusza

10 - powitanie pielgrzymów
10.15 - konferencja formacyjna (ks. dr Piotr Pękul)
10.45 - nabożeństwo różańcowe
11.30 - przerwa
12.00 - Eucharystia
13.30 - możliwość indywidualnego nawiedzenia sanktuarium oraz spożycia posiłku
14.30 - nabożeństwo majowe i zakończenie pielgrzymki

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy