Nowy numer 48/2023 Archiwum

Odmrażanie duszpasterstwa. Zaplanuj wakacje z Bogiem!

Ostatnio dużo i często mówi się o odmrażaniu kolejnych sektorów gospodarki. Duszpasterstwo w czasie pandemii również przeżywało i nadal przeżywa poważne trudności. Co z pielgrzymkami, rekolekcjami itp.?

Ogólnie poprawiająca się sytuacja epidemiczna pozwala na przynajmniej częściowe odblokowanie różnych inicjatyw duszpasterskich. W zeszłe wakacje wiele wydarzeń zostało odwołanych. Tym razem wszystko wskazuje na to, że wiele inicjatyw powróci.

Na pewno odbędzie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, tradycyjnie od 1 do 13 sierpnia. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie, ale już dzisiaj wiadomo, że będzie mogło wziąć w niej udział do 200 osób. Jak informuje ks. Marcin Kościński, dyrektor pielgrzymki, jest to związane z tym, że wszystkie noclegi zaplanowano w dużych pomieszczeniach, a nie w domach gospodarzy. W związku z tym pielgrzymka zostanie podzielona jedynie na dwie grupy, reprezentujące północ i południe diecezji.

Planowana jest także Pielgrzymka Miłosierdzie do Myśliborza, która co roku wyrusza 16 sierpnia z Koszalina. Jak mówi ks. Grzegorz Szymanowski, przewodnik, prawdopodobnie, jak w przypadku pielgrzymki jasnogórskiej, grupa będzie musiała być nieco mniejsza, jednak to nie przeszkodzi w organizacji wydarzenia.

Również Ruch Światło–Życie wraca do w miarę normalnego wakacyjnego funkcjonowania. Zaplanowano kilka letnich turnusów rekolekcji oazowych dla dzieci i młodzieży. Jak informuje ks. Dawid Hamrol, diecezjalny moderator ruchu, wybrane ośrodki będą mogły pomieścić mniejszą liczbę uczestników, ale zostaną odpowiednio przygotowane, aby rekolekcje mogły się odbyć, respektując przepisy sanitarne. Więcej o terminach i zapisach na diecezjalnej stronie ruchu.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza z kolei na Dni Formacyjne od 4 do 6 czerwca, które odbędą się w koszalińskim CEF. Poprowadzi je ks. Jakub Bartczak, raper, autor tekstów, ambasador KSM.

Powracają także diecezjalne pielgrzymki do sanktuarium w Skrzatuszu:

Już 29 maja odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Skrzatusza. Uczestnicy spotkają się w namiocie obok sanktuarium. Będzie ich tylu, aby można było zachować wszelkie przepisy sanitarne.

8 czerwca Caritas diecezjalna zaprasza na pielgrzymkę osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin i opiekunów. Msza św. pod przewodnictwem biskupa rozpocznie się o godz. 12.

O kolejnych inicjatywach będziemy informowali na bieżąco.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy