Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Czekanie na Zesłanie

W koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego rozpoczęła się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W oczekiwaniu na to święto przez 9 kolejnych dni modlący się będą trwać na wspólnym wołaniu o Ducha Świętego, podobnie jak apostołowie i Maryja w Wieczerniku. Wieczorną modlitwę w kaplicy Domu Miłosierdzia rozpoczyna Eucharystia o godz. 19. Można do niej dołączyć także za pośrednictwem przekazu internetowego.

- Nie myślcie: "Ja już wszystko wiem, to moje Zesłanie nr 50". Przystępując do nowenny, nie myślcie, że wiecie, co się wydarzy, albo że nic się nie wydarzy. Duch Święty jest jak wiatr, nie wiemy, skąd przychodzi ani dokąd wieje - zachęcał podczas konferencji w pierwszym dniu nowenny ks. Radosław Siwiński.

Szef koszalińskiego Domu Miłosierdzia dzielił się świadectwem po ludzku niewytłumaczalnych wydarzeń, jakich był uczestnikiem podczas jednego z czuwań przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

Czekanie na Zesłanie   Dom Miłosierdzia

- Trzeba nam wołać do Ducha Świętego całym sobą, całymi siłami. Dajmy Mu wolność, niech czyni, co chce, niech pracuje na naszym sercu. Może Bóg w czasie tej nowenny uzdrowi ciało i ducha, zabierze każdy lęk, obdarzy potężnymi darami. Otwórzmy się na Ducha Świętego i zapragnijmy Go całym swoim życiem - przekonywał.

Podczas pierwszego dnia nowenny wierni w Domu Miłosierdzia przyzywali Ducha Świętego, aby trwać w miłości i obdarowywać nią innych i modlili się Koronką ku czci Ducha Świętego.

Rozpoczęta w piątkowy wieczór nowenna zakończy się w wigilię uroczystości Eucharystią i czuwaniem modlitewnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy