Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Za małżonków w kryzysie

Gdy wokół sypią się małżeństwa, jeszcze głośniej powinna rozbrzmiewać modlitwa w ich intencji. Modlitewne wsparcie parom z problemami oferują członkowie charyzmatycznej wspólnoty z Białogardu.

Jan i Elżbieta, Adam i Joanna, Remigiusz i Aleksandra… lista liczy kilkanaście par, choć to dopiero pierwsze spotkanie. Kilkanaście osób po wieczornej Mszy św. modli się w intencji tych, którzy przeżywają kryzysy małżeńskie. Wstawiają się u Boga za polecone im pary zagrożone rozpadem, walczące o dzieci, zranione zdradą, dotknięte przemocą, oziębłością i innymi trudnymi sytuacjami. Proszą za nimi w modlitwie spontanicznej i przyzywają wstawiennictwa Świętej Rodziny.

– To historia jednego SMS-a. Kolejnego, który przysłał Paweł z prośbą o modlitwę za jego borykające się z problemami małżeństwo. Rozesłałam tę prośbę dalej do diakonii modlitwy wstawienniczej. Kiedy sama zaczęłam się modlić, poczułam wewnętrzne przekonanie, że to za mało, że musimy zrobić więcej, bo takich małżeństw jest wokół nas dużo – opowiada o nowej inicjatywie modlitewnej Anna Urbanowicz, liderka wspólnoty „Dzieci Boże” Odnowy w Duchu Świętym działającej przy białogardzkiej parafii mariackiej.

Kryzysy nie są złe

Województwo zachodniopomorskie od lat przoduje w rozwodowych statystykach. Modlitwa to konkretne duchowe wsparcie, kiedy sytuacja wydaje się bez wyjścia. – Kryzys nie jest niczym złym. To normalny element życia małżeńskiego. Pytanie tylko, czy w efekcie małżonkowie odkryją, że miłość jest mocniejsza i „że dopóki śmierć nas nie rozłączy”, czy wybiorą najprostsze rozwiązanie i zrezygnują – tłumaczy opiekujący się wspólnotą ks. Tomasz Kędzierski. – Nawet Święta Rodzina nie była wolna od kryzysów. Pierwszy, i to niemały, pojawił się już na początku. Józef dowiedział się, że Maryja spodziewa się dziecka, którego nie on jest ojcem. Modlimy się nie o to, żeby nie było kryzysów, ale żeby w kryzysie z małżonkami była Boża łaska. Żeby dali radę ogarnąć bałagan, który przyniosło życie – dodaje duszpasterz.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy