Pielgrzymka Motocyklistów do Skrzatusza

Doroczne spotkanie w Skrzatuszu to ważny punkt na mapie motocyklowych wypraw. Już na początku czerwca miłośnicy dwóch kółek spotkają się w diecezjalnym sanktuarium.

5 czerwca ryczące maszyny i ich użytkownicy zameldują się u Skrzatuskiej Pani w diecezjalnym sanktuarium.

- Trudno wyobrazić sobie sezon bez wyjazdu do Skrzatusza. To staje się tradycją, a frekwencja pokazuje, że motocykliści pokochali to miejsce. Przyjeżdżają też ci, którym niekoniecznie po drodze z Panem Bogiem. Ale dzięki świadectwu motocyklistów wierzących i motocyklistów księży znajdują swoją drogę wiary. To jedyny sposób, żeby im pomóc ją odnaleźć. Przez takie towarzyszenie znajdujemy wspólny język. Rozmawiamy o różnych sprawach, o których pewnie inaczej by się nie dało – przyznaje ks. Dariusz Kwaśny, suliszewski proboszcz oraz członek bractw organizujących wydarzenie - Bractwa Miłośników Motocykli „Pancerny” ze Złocieńca i kapłańskiego klubu motocyklowego God's Guards, zapraszając wszystkich motocyklistów do Skrzatusza.

Swój udział zapowiedział bp Krzysztof Włodarczyk, również miłośnik jazdy na dwóch kółkach. Biskup będzie w samo południe w skrzatuskiej bazylice przewodniczył Mszy św., która stanowi centralny punkt pielgrzymki motocyklistów.

Pielgrzymka Motocyklistów do Skrzatusza   Organizatorzy Pielgrzymki Motocyklistów

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..