Nowy numer 20/2024 Archiwum

Zostań klerykiem na 24 godziny

Jesteś ciekawy, jak wygląda kleryckie życie, chciałbyś spotkać rówieśników, dla których ważne są te same wartości, może zastanawiasz się, czy nie pójść tą drogą? To zaproszenie jest dla ciebie.

Seminaryjna społeczność zaprasza młodzież męską, szczególnie tegorocznych maturzystów, na weekendowy pobyt modlitewno-rekreacyjny w Domu Jana Pawła II w Szczecinku, w dniach 12-13 czerwca 2021 r. Dom ten jest miejscem, gdzie przebywają klerycy na początku swojej formacji seminaryjnej.

- To zaproszenie do spotkania z klerykami i ich rzeczywistością, która wcale nie jest inna i tajemnicza, jak mogłoby się wydawać - mówi ks. Rafał Dresler, prefekt szczecineckiego domu. - Nie wprowadzamy wielu zmian w planie, żeby chłopcy mogli doświadczyć naszego zwykłego dnia. No, może nie zagonimy gości do sprzątania, ale spędzimy sporo czasu razem na rekreacji - dodaje z uśmiechem.

Weekendowe spotkanie to okazja zarówno dla tych, którzy myślą o kapłaństwie, jak i dla tych, którzy chcą spędzić czas z rówieśnikami, dla których wiara i wartości chrześcijańskie są ważne.

- Mogą przekonać się, że nie są sami. Świadomość, że jest obok ktoś, kto podobnie myśli, pomaga i uskrzydla. A może i doda odwagi, żeby sprawdzić, czy kapłaństwo to moja droga. Ci, którzy to rozważają, przekonają się, że nie są na tej drodze wyobcowani, mają braci, o których może nawet nie wiedzą, ale którzy się za nich modlą – dodaje ks. Dresler.

Informacje i zgłoszenia: ks. Rafał Dresler 505 544 610 lub ks. Piotr Skiba 505 421 400.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy