Pudełka szczęścia

Uśmiech na twarzy najmłodszych jest bezcenny. Caritas przekaże w czerwcu 300 pudełek szczęścia dzieciom obcokrajowców, z niepełnych rodzin i oddziałów szpitalnych.

Pudełka szczęścia to pakiety niespodzianek dla dzieci zawierające m. in. słodycze, książki, gry planszowe, maskotki, które przygotowała Caritas Polska we współpracy z sieciami sklepów Lidl i Biedronka.

300 pakietów trafiło do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. 200 przekazano już pacjentom oddziałów dziecięcych szpitali w Koszalinie, Pile, Słupsku, Kołobrzegu. Kolejne 100 otrzymają w najbliższy weekend dzieci w ramach festynu z okazji Dnia Dziecka pn. "Wszystkie dzieci nasze są" organizowanego przez Centrum Wsparcia Integracji i Centrum Wolontariatu Caritas. Prezenty trafią do dzieci z rodzin obcokrajowców, a także przebywających pod opieką matek w Domu Samotnej Matki i Centrum Kryzysowym w Koszalinie oraz z rodzin biorących udział w projekcie "Pokrzywdzeni przestępstwem".

– Misję Caritas kierujemy tym razem do najmłodszych diecezjan i chcemy im pokazać, że są dla nas ważni, zarówno oni, jak i ich potrzeby – mówi Klaudia Urbaniec z Caritas diecezjalnej. – Podobnie jak podczas akcji "Pusta choinka" staramy się wywołać uśmiech na twarzy dzieci, szczególnie tych, które żyją w rodzinach potrzebujących wsparcia ze względów materialnych czy innych, tak samo czerwiec i przypadający w tym miesiącu Dzień Dziecka jest dla nas okazją, by je obdarować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..