Nowy numer 24/2021 Archiwum

7 dni wczasów 250 metrów od morza

Caritas oferuje bezpłatne turnusy wypoczynkowe w mieszkaniu wytchnieniowym w Kołobrzegu. Zapewnia dach nad głową, transport, wyżywienie.

Oferta Caritas diecezjalnej skierowana jest do podopiecznych programu "Dobre wsparcie", czyli osób niesamodzielnych (np. z powodu niepełnosprawności czy starszego wieku), przy czym Caritas zachęca osoby zainteresowane do przystąpienia do tego programu – na chętnych czeka ponad 200 miejsc.

– Gama korzyści jest spora: to regularna opieka kogoś z najbliższego środowiska np. sąsiada, możliwość nieodpłatnego korzystania z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego oraz bezpłatny turnus wypoczynkowy w Kołobrzegu – wyjaśnia koordynator Dagmara Salamon-Grynia.

Z wypoczynku może skorzystać osoba niesamodzielna wraz z opiekunem z sąsiedztwa lub z rodziny. Uczestnicy turnusu otrzymują pełne wyżywienie przez 7 dni oraz transport na miejsce pobytu i z powrotem. Mieszkanie wytchnieniowe jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz atrakcyjnie ulokowane – 250 m od morza. Składa się z 3 pokojów (w każdym są dwa łóżka), kuchni i łazienki, toteż w turnusie może wziąć udział nawet 6 osób związanych z osobą niesamodzielną.

Turnusy ruszają 10 czerwca i potrwają do 13 października.

Osoby zainteresowane ofertą mogą zgłosić się do Caritas diecezji telefonicznie pod nr 728 402 966 lub mailowo na adres: dobrewsparcie@caritas.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama