Nowy numer 31/2021 Archiwum

Elewacja za makulaturę. Ekopomysł w Złocieńcu.

Parafianie złocienieckiej parafii znaleźli niekonwencjonalny sposób na wsparcie remontu swojego kościoła. Ekologiczna akcja przyniosła dodatkowe korzyści.

W Złocieńcu trwa papierowy szał. Wielki kontener ustawiony przy plebanii z dnia na dzień zapełnia się coraz bardziej. Wszystko po to, żeby wspomóc remont elewacji kościoła Wniebowzięcia NMP.

- Czujemy, że razem możemy coś zrobić. Początkowo kontener przerażał swoją wielkością i bałem się, że nigdy go nie zapełnimy. Po paru dniach wątpliwości się rozwiały. W całej akcji chodzi nie tyle o pieniądze, bo tych nie będzie zbyt wiele, ale o zintegrowanie parafian. Każdy ma poczucie, że w ten prosty sposób też jakoś może się przyczynić do tego, by kościół piękniał - wyjaśnia ks. Wiesław Hantejko, proboszcz złocienieckiej parafii Mariackiej.

Na apel księży zmartwychwstańców i wspomagających ich braci zewnętrznych, mieszkańcy Złocieńca odpowiedzieli z niekłamaną radością. Zamiast do pieca, niepotrzebne papiery ekologicznie trafiają do wielkiego kontenera. Zbiórka makulatury przyniosła też niespodziewaną korzyść: wysprzątane strychy i piwnice, opróżnione szuflady i zalegające po kątach kartony.

- Porządki zrobiliśmy i my w klasztorze, ale i niektóre urzędy. Ludzie przyjeżdżają samochodami, żeby odstawić cały ten ładunek. Kontener jest już prawie cały zapełniony! – cieszy się złocieniecki duszpasterz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama