Nowy numer 21/2024 Archiwum

Podaruj piórnik, podaruj serce

Po raz czwarty znana akcja Caritas pn. "Tornister pełen uśmiechów" kieruje oczy darczyńców na ubogie dzieci z Pomorza, Ukrainy i Litwy.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej rozpoczęła nową edycję akcji "Tornister pełen uśmiechów", polegającą na podarowaniu uczniom kompletnych wyprawek szkolnych. W ubiegłym roku Caritas obdarzyła w ten sposób dzieci z diecezji oraz z Polonii żyjącej na Wileńszczyźnie i we Lwowie, przekazując łącznie tysiąc wyprawek.

Do włączenia się w tegoroczne działania Caritas zaprasza szerokie grono darczyńców. – Liczymy na gest serca ze strony diecezjan, a wiemy, że od lat chętnie włączają się w tę akcję – powiedział Kamil Saweczko, koordynator Caritas. Jak dodaje, dobrą praktyką było przed laty przygotowywanie wyprawek przez instytucje, zakłady pracy czy służby mundurowe. – Mamy nadzieję, że także w tym roku najmłodsi mogą liczyć na ich pomoc.

Caritas przypomina, że mimo prorodzinnej polityki państwa, wciąż są rodziny, w których uczące się potomstwo wymaga wyrównania szans z rówieśnikami, szczególnie są to dzieci pochodzące z małych miejscowości czy wiosek. Ponadto wsparcie dzieci z Polonii ukraińskiej i litewskiej (w ramach współpracy z tamtejszymi Caritas), to gest solidarności z rodakami kultywującymi w niełatwych warunkach polską tradycję i język.

Jak włączyć się w akcję? Wystarczy pobrać tornister z Caritas diecezjalnej lub swojej parafii i wypełnić go kredkami, flamastrami, zeszytami, artykułami szkolnymi i tak wypełniony tornister odnieść z powrotem, by dzięki rozeznaniu wolontariuszy trafił do najbardziej potrzebujących rodzin.

Akcję można również wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas z dopiskiem "Tornister" lub korzystając z systemu szybkich płatności. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy