O położnej z Auschwitz w Szczecinku

W roku 125. urodzin Stanisławy Leszczyńskiej przypominają o niej szczecineckie niepokalanki. Tym razem zapraszając na plenerową wystawę, która przybliży życiorys służebnicy Bożej.

Położna ratująca życie dzieci w obozie koncentracyjnym w Auschwitz jest patronką prowadzonego przez siostry Okna Życia.

Rocznicę urodzin patronki uczczono kameralną uroczystością w klasztorze. Teraz o heroicznej kobiecie przypomni plenerowa wystawa zaprezentowana przy przylegającej do klasztoru ulicy Lelewela.  

- 125. rocznica urodzin Stanisławy Leszczyńskiej jest dobrą okazją, by nagłośnić dzieło tej szlachetnej pol­skiej położnej – jej szacunek do ży­cia, jej walkę o życie, jej ratowanie życia - mówi s. Macieja, przełożona szczecineckiego domu.

- W czasie tych dwóch lat w ekstremalnych warunkach obozowych odebrała ponad 3000 porodów, a tym samym ura­towała życie tylu dzieciom i była pocieszycielką ich matek – więźniarek. Dziś, kiedy toczy się walka o życie nienarodzonych, niechaj Stanisława Leszczyńska będzie przykładem niezmordowanej, mozolnej pracy; bezsennych i pracowitych nocy; trudu i po­święcenia – jako formy miłości skierowanej do tych maleńkich dzieci i ich bezbronnych matek – dodaje niepokalanka. 

Otwarcie ekspozycji zaplanowano na wtorek 29 czerwca o 18.45. Poprzedzi je nabożeństwo czerwcowe o 17.30 i Msza św. o godz. 18 w klasztorze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..