Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Pomogą 70 sąsiadom

Grono opiekunów osób niesamodzielnych powiększyło się o 31 osób. Będą towarzyszyć sąsiadom w drodze do kościoła, lekarza, na zakupy. I na kawie.

W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie 24 czerwca odbyło się w ramach programu "Region Dobrego Wsparcia" szkolenie dla kandydatów na tzw. opiekunów sąsiedzkich, których zadaniem jest świadczenie usług opiekuńczych w lokalnej społeczności.

Grono opiekunów osób niesamodzielnych powiększyło się o kolejne 31 osób, które otrzymały odpowiednie certyfikaty. Dzięki ich pracy ok. 70 osób zostanie objętych sąsiedzkimi usługami opiekuńczymi.

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprasza kolejnych mieszkańców regionu, by dołączyli do programu sąsiedzkich usług opiekuńczych pn. "Region Dobrego Wsparcia" – zarówno jako opiekunowie, jak i podopieczni. Program zapewnia podopiecznym pomoc psychologa, rehabilitanta, nieodpłatne korzystanie z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i wypoczynkowych turnusów w mieszkaniu wytchnieniowym w Kołobrzegu.

Kandydaci na opiekunów sąsiedzkich nie mogą być spokrewnieni ze swymi podopiecznymi (mieć względem nich obowiązku alimentacyjnego). Caritas szkoli kandydatów na opiekunów, wydaje odpowiednie certyfikaty i zatrudnia ich w oparciu o umowę cywilno-prawną. Za każdą przepracowaną godzinę wypłaca wynagrodzenie w wysokości 21,75 zł brutto.

Więcej informacji Caritas udziela pod numerami telefonów: 728 402 966 i 539 677 766.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy