Pod hasłem: "Wspieranie rodziny przeżywającej trudności" ruszyła kolejna edycja warsztatów tematycznych w Domu Samotnej Matki.
Rewitalizacja Domu Samotnej Matki w Koszalinie zaowocowała nie tylko gruntownym remontem tej placówki, ale też poszerzeniem jej oferty. Już nie tylko podopieczne domu mogą korzystać z interesujących spotkań i warsztatów, ale wszyscy zainteresowani. - W poprzednich latach regularnie odbywały się pod naszym dachem spotkania i warsztaty ze specjalistami, ale były one skierowane do mieszkanek - mówi kierownik DSM s. Natalia Frączek.
Warsztaty rozpoczęły się w marcu, jeszcze w reżimie sanitarnym. Pierwsza edycja dotyczyła doradztwa zawodowego, w czerwcu poruszono tematy z zakresu psychologii. Lipcowe spotkania odbywają się pod wspólnym tytułem: "Wspieranie rodziny przeżywającej trudności". W ramach cyklu odbyło się już spotkanie z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, które poprowadziła Jolanta Maciejska, pracownik socjalny i sądowy kurator społeczny.
Na lipiec zaplanowano jeszcze dwa warsztaty. 12 lipca (poniedziałek) o godz. 17.30 pod hasłem: "Jestem eko" uczestnicy podejmą problem marnotrawstwa żywności i tego, jak można temu przeciwdziałać we własnym gospodarstwie domowym. Warsztat poprowadzi siostra ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej posługująca w DSM.
28 lipca (środa) o godz. 17.30 odbędzie się warsztat pt. "Zapanuj nad portfelem, mądrze wydawaj", podczas którego uczestnicy poznają m.in. sposoby rejestrowania i planowania wydatków. Pomoże im w tym Magdalena Grajewska ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie, specjalizująca się w prowadzeniu Biblijnych Kursów Finansowych.
- Chcemy nasze spotkania kontynuować także w następnych miesiącach, tym bardziej że widzimy efekt tych, które odbyły się do tej pory. Na przykład spotkania z zakresu psychologii przyciągnęły do nas osoby, które potem były zainteresowane pogłębieniem tej wiedzy, np. w ramach konsultacji indywidualnych - mówi prowadząca te spotkania s. Natalia, psycholog. - Szukamy różnych ciekawych tematów, a także prelegentów, którzy mogliby je podjąć.
Warsztaty są darmowe. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o zgłoszenia telefoniczne pod nr.: 516 840 090.