GN 30/2021 Archiwum

Z kartą na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska rozda karty wstępu dla osób świeckich na uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego.

Trwają przygotowania do zapowiedzianych na 12 września w Warszawie uroczystości beatyfikacyjnych kard. Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej. Przewodniczył im będzie kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, który w imieniu papieża Franciszka publicznie ogłosi dekrety beatyfikacyjne.

Na główne uroczystości beatyfikacyjne diecezja koszalińsko-kołobrzeska otrzyma 60 kart wstępu dla osób świeckich. Są to bilety na wyznaczone miejsca siedzące w sektorach znajdujących się przed Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie.

Organizatorzy uroczystości przewidują, że w uroczystościach będzie mogło wziąć udział 7-8 tys. osób: w górnym kościele - ok. 2,5 tys., w dolnym kościele - tysiąc, na placu przed bazyliką - 3,5 tys. wiernych. Ostateczna liczba możliwych miejsc będzie ogłoszona w połowie sierpnia. Nie wyklucza się wystawienia telebimów również na pl. Piłsudskiego.

Rezerwacja kart wstępu dla osób świeckich z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbywa się telefonicznie pod nr.: 501 014 614.

Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia została pierwotnie zaplanowana na 7 czerwca 2020 roku. W kwietniu ubiegłego roku została bezterminowo przełożona ze względu na pandemię. W grudniu kard. Kazimierz Nycz zapowiedział, że razem z kard. Wyszyńskim beatyfikowana zostanie matka Czacka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama