Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dziadkowie i seniorzy w Kołobrzegu

W ramach obchodów 1. Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych Caritas diecezji zaprosiła seniorów na wycieczkę turystyczną.

W ramach obchodów 1. Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych Caritas diecezji zaprosiła seniorów na wycieczkę do Kołobrzegu. Grupa wyruszyła z Koszalina przed południem 26 lipca i spędziła w nadmorskim kurorcie kilka godzin.

– Po trudnym, zwłaszcza dla osób starszych, okresie pandemii i izolacji społecznej, szukamy różnych form aktywizacji tej grupy wiekowej – mówi Kamil Saweczko z Caritas diecezjalnej. – Wakacje to idealny czas na aktywny wypoczynek, dlatego zaproponowaliśmy seniorom ciekawie spędzony dzień wypełniony atrakcjami Kołobrzegu.

Seniorzy zwiedzali kołobrzeskie zabytki, spacerowali nadmorską promenadą, pomodlili się w bazylice konkatedralnej i kaplicy ośrodka wypoczynkowo-rekolekcyjnego Caritas. W ośrodku czekał na nich obiad.

– To był naprawdę dobry czas. Nasi podopieczni wrócili zadowoleni, co więcej – deklarują, że są gotowi częściej brać udział w podobnych wydarzeniach – podsumowuje koordynator.

Wycieczka do Kołobrzegu to jedno z wielu działań Caritas na rzecz osób starszych. Seniorzy otrzymują stałą pomoc w wykupie lekarstw, otrzymują paczki żywnościowe, środki czystości, karty zakupowe do sieci sklepów Biedronka.

Informacje na temat kolejnych wydarzeń skierowanych do seniorów będą podawane na stronie internetowej www.koszalin.caritas.pl i na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama