Nowy numer 38/2021 Archiwum

Wracamy do Pana!

Najmłodszy pielgrzym ma 4 lata i wędruje z tatą i bratem, żeby dziękować za cudownie ocalone życie. Ze swoimi intencjami razem z nimi wyruszyło na dwutygodniową wędrówkę ponad 170 pątników z diecezji.

Norbertowi grupowa koszulka sięga niemal do kostek, ale zupełnie nie przeszkadza mu to w pielgrzymowaniu. Tym bardziej że najczęściej to tata pcha specjalnie przystosowany do pokonywania kilometrów wózek. – Idziemy i dziękujemy. Jesteśmy wdzięczni Matce Bożej za cud – przyznaje bardzo wzruszony Jan Kóska z Czarnego.

Norbert idzie po raz trzeci i jest najmłodszym pielgrzymem. Jego rodzice nie mają wątpliwości, że tylko cudownej interwencji Matki Bożej zawdzięczają życie i zdrowie chłopca. Swoje intencje, prośby i dziękczynienia niesie każdy z ponad 170 pielgrzymów, którzy wyruszyli ze Skrzatusza w drogę na Jasną Górę. Zabrali ze sobą również sprawy diecezji, powołań i synodu. – Pamiętajcie o diecezji w każdym kroku. A my będziemy się za was nieustannie modlić – zapewniał bp Edward Dajczak, który błogosławił im na dobrą drogę.

Pielgrzymi wrócili na szlak po spowodowanej pandemią przerwie, ich wędrówka jednak będzie się nieco różnić od poprzednich. Wiele kolorowych grup zastąpiły dwie: północna i południowa. Pielgrzymi nie będą nocować w gościnnych domach, ale wspólnie w szkołach i obiektach sportowych. Dwutygodniowej wędrówce przyświeca hasło: „Wracamy do Pana”.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama