Nowy numer 08/2024 Archiwum

Czaplinecki Tydzień Organowy

Impreza potrwa do 22 sierpnia. Codziennie w kościele pw. Trójcy Świętej można uczestniczyć w bezpłatnych koncertach.

Muzyczne wydarzenia odbywa się pod hasłem: "Odrobina Sauera dla konesera". Nazwa nawiązuje oczywiście do organów, które znajdują się w czaplineckim kościele. Jest to XIX-wieczny instrument wykonany przez znanego organmistrza Wilhelma Sauera.

To on zbudował niegdyś największe na świecie organy we wrocławskiej Hali Stulecia (nie zachowały się w całości, ich część znajduje się we wrocławskiej katedrze).

Koncerty w czaplineckim kościele odbywają się od 17 do 22 sierpnia, zawsze o godz. 19. Można też posłuchać muzyków podczas prób, które rozpoczynają się o godz. 10.

W ramach Czaplineckiego Tygodnia Organowego grają Hubert Szreder (muzyk, organista, wykładowca w szkołach muzycznych, mentor młodych organistów) i Krystian Klej (muzyk, organista, kompozytor muzyki organowej, organizator festiwalu organowego w Gnieźnie, organista parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie).

W programie muzyka organowa dawna i współczesna. Będzie można usłyszeć m.in. dzieła takich mistrzów, jak Bach, Mozart, Schubert, czy bardziej współczesnych, jak Kilar czy Morricone.

Organizatorami wydarzenia są: parafia pw. Trójcy Świętej, gmina Czaplinek, Czaplinecki Ośrodek Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy