Nowy numer 38/2021 Archiwum

Nauczyciele będą się uczyć

Jak po lockdownie pomóc wolontariuszom wrócić do aktywności oraz jak pomagać w warunkach ekstremalnych dowiedzą się opiekunowie SKC.

W Koszalinie i Ostrowcu we wrześniu odbędą się spotkania formacyjne dla opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Zaproszeni są na nie nauczyciele opiekujący się szkolnymi Caritasami, a także ci, którzy chcieliby takie koło powołać w swojej szkole.

– Zachęcamy nauczycieli, zarówno katechezy jak innych przedmiotów, by powoływali SKC w swoich szkołach, tym bardziej, że oferta Caritas dla najmłodszych wolontariuszy z roku na rok poszerza się i jest interesującą propozycją dla dzieci i młodzieży – mówi Krystian Linnik z Centrum Wolontariatu Caritas w Koszalinie. – Zapewniamy nauczycielom różne certyfikowane szkolenia, udział w ciekawych projektach, a także integrację tego środowiska.

Gościem wrześniowego spotkania będzie Monika Czajka za Sławoborza, która razem z jedenastką młodych ludzi wzięła w minione wakacje udział w wyjeździe zorganizowanym przez Caritas Polska i Wspólnotę Sant’Egidio. Przez dwa tygodnie pomagali oni 4,5 tys. mieszkańcom obozu Moria, uchodźcom z Syrii, Afganistanu, Iraku, z pogrążonych w kryzysie humanitarnym krajów Afryki Subsaharyjskiej.

– Będziemy chcieli pokazać, jak wygląda praca wolontariatu na rzecz potrzebujących nie tylko w naszej diecezji, ale też poza nią, nawet w tak ekstremalnych warunkach, jak obozy dla uchodźców – mówi Krystian Linnik. – Liczymy, że będziemy coraz lepiej poznawać temat współpracy międzynarodowej, z korzyścią dla działań w diecezji.

Ponadto podczas warsztatów nauczyciele będą szukać odpowiedzi na pytanie, jak po ponad roku nauki zdalnej pobudzić wolontariuszy do aktywności i jak ją ukierunkować. Uczestnictwo w warsztatach będzie potwierdzone certyfikatem.

Spotkanie w Koszalinie odbędzie się 14 września, w Ostrowcu 15 września. Zgłoszenia należy nadsyłać do 10 września drogą mailową na adres cwc@koszalin.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama