Nowy numer 38/2021 Archiwum

Poezja i spektakl - finał Herbertiady

Herbert w sieci i konkurs recytatorski - w takiej formie odbędzie się wrześniowa odsłona Herbertiady.

Druga, po sierpniowej, wrześniowa część 22. edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada" to tradycyjnie czas licealistów, którzy podejmują artystyczną rywalizację w konkursie recytatorskim.

Wydarzenia w kołobrzeskim Regionalnym Centrum Kultury rozpoczną się 16 września  warsztatami recytatorskimi w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Konkurs rozpocznie się w piątek o godz. 10 w małej sali teatralnej, zaś ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i prezentacja laureatów - o godz. 17 (w dużej sali teatralnej). Wstęp wolny.

Ostatnim akcentem kończącym 22. edycję Herbertiady będzie emisja spektaklu "Trzy rozmowy z Panem Herbertem" w reżyserii Witolda Kopcia. Akcja spektaklu rozgrywa się w trzech przestrzeniach czasowych: w dwóch przełomowych latach w powojennej Polski (w 1970 oraz w 1981 r.), a także w roku śmierci Zbigniewa Herberta - 1998. Jest to oparta na wierszach, esejach i listach poety historia człowieka niezłomnego, który zapłacił wysoką cenę za wierność ideałom, nie wchodząc w relacje z reżimem komunistycznym. Spektakl został zrealizowany przez Fundację "Prawda Dobro Piękno" w Lublinie w ramach programu "Kultura w sieci".

Organizatorem Herbertiady jest Stowarzyszenie "Katolicka Inicjatywa Kulturalna". Oficjalna strona Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta: www.herbertiada.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama