Nowy numer 38/2023 Archiwum

Tłumy wiernych w Skrzatuszu

Biskup zainaugurował obchody jubileuszu 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, który przypada w czerwcu przyszłego roku.

Sens jubileuszu biskup wyjaśnił w homilii podczas Mszy św. w niedzielę 19 września. – Za rok chcemy Maryi nałożyć korony jubileuszowe. Ale te metalowe będą tylko zewnętrznym znakiem. My chcemy ukoronować Ją miłością, a to już jest zupełnie inna korona – mówił biskup, przedstawiając konkretne propozycje włączenia się w duchową koronację, które umieszczone zostały w specjalnie przygotowanym folderze rozdawanym w Skrzatuszu (będzie dostępny także w parafiach).

– Jeżeli w czasie tego jubileuszu nie wypuścimy z ręki tej propozycji, to za rok, przychodząc tutaj, będziemy już inni – mówił biskup. – Bierzmy do ręki różaniec bardziej niż kiedykolwiek, zginajmy kolana bardziej niż kiedykolwiek, dopatrzmy się drugim człowieku Chrystusa bardziej niż kiedykolwiek. Mamy szczęście, bo mamy wiarę. Dziękujmy Bogu za to – dodał.

Biskup podkreślił, że świętowanie jubileuszu, przekładające się na podejmowanie konkretnych czynów miłości, jest dzisiaj bardzo potrzebne. – Miłość Chrystusa na przełomie epok została tak pięknie zamieniona na słowo „solidarność”. Jan Paweł II uczył nas, że nie może ono oznaczać „jeden przeciw drugiemu”. Zepsuliśmy to... i to bardzo. Pomijam tutaj polityków. Najbardziej boli, że widoczne jest to także w Kościele; że takie czy inne poglądy nas dzielą; że nie Jezus jest pierwszy, nie Jego słowo jest pierwsze, tylko jakieś poglądy – mówił biskup.

Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele parafii odebrali od biskupa jubileuszowe świece, które zostaną umieszczone w kościołach na znak wspólnego diecezjalnego świętowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast